اخبار خودرو

گرانی 2 تا 10 میلیونی قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو

گرانی 2 تا 10 میلیونی قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو

با وجود اینکه راهکارهایی همچون واردات و عرضه در بورس کالا برای ایجاد تعادل در بازار خودرو مطرح می‌شود اما قیمت خودرو طی روزهای اخیر دوباره صعودی شده است.

امروز قیمت خودرو‌های داخلی روند صعودی روز‌های گذشته را ادامه داد و در معاملات آخرین روز هفته بازار، شاهد رشد دو تا ۱۰ میلیونی اغلب محصولات ایران خودرو و سایپا هستیم. تارا دنده‌ای و دنا تیپ یک به ترتیب با قیمت ۵۴۵ و ۵۱۰ میلیون تومان به پا به بازار گذاشتند و نسبت به دیروز ارزش‌شان ۱۰ میلیون تومان جهش داشته است.

فرارو نوشت: بعد از این دو مدل تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک که گران‌ترین محصول داخلی به‌شمار می‌رود، بیشترین رشد قیمت را تجربه کرده است. افزایش پنج میلیونی قیمت تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک باعث شده امروز با رقم ۷۸۵ میلیون پا به بازار بگذارد. کنار تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک مدل‌های، تارا اتوماتیک، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای، ساینا S و کوییک دنده‌ای رشد قیمت پنج میلیون تومان را به ثبت رساندند و این رشد قیمت برای پراید صندوقدار، پراید هاچ‌بک، تیبا هاچ‌بک، دنا پلاس دنده‌ای، سمند EF7 بنزینی، سمند LX و دنا پلاس اتوماتیک بین دو تا چهار میلیون تومان است.

افزایش قیمت خودرو تا پایان سال ادامه دارد؟

فروش خودرو در سامانه یکپارچه متوقف شد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:در این خصوص امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو می گوید: با توجه به تورم حاکم بر اقتصاد ایران، قدرت خرید مردم طی دو ماه گذشته ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

او افزود: طی یک سال گذشته نیز روند بازار خودرو چندان باثبات نبوده و به‌طور میانگین قیمت‌ها از آبان سال گذشته تا آبان امسال ۳۰ درصد افزایش داشته است. آمار رسمی نیز وجود تورم ۴۰ درصدی در بخش صنعت را تائید می‌کنند. با نگاهی به این آمار می‌توان پی برد حدود ۲۰ درصد از افزایش قیمت خودرو به دلیل بروز این اتفاقات است.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: اقتصاددانان در ابتدای سال پیش‌بینی تورم بین ۴۰ تا ۶۰ درصدی را داشتند. اکنون که در نهمین ماه سال هستیم، شاهد تورم ۴۰ درصدی در صنعت و بازار خودرو بوده ایم. اگر اقتصاددانان درست پیش‌بینی کرده باشند، تا پایان سال قیمت خودرو مجددا با افزایش بیشتری همراه می‌شود، اما اگر ادعای دولت در رابطه با تورم درست باشد، تورم ۴۰ درصدی تا پایان سال بیشتر نمی‌شود و روند بازار در همین نقطه متوقف می‌شود.

همچنین شما می توانید لوازم یدکی ایران خودرو و سایپا را می توانید به صورت اینترنتی از لوازم یدکی اتوموبی تهیه نمائید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *